Turnaj-Mezinárodní den šachu Nekoř

20.07.2019

Na Nekořský turnaj (mezinárodní den šachu) dorazilo 25 hráčů. Čehož si opravdu vážíme. Těší nás zájem okolních klubů, ale i neregistrovaných hráčů, kteří se velice dobře umístili i přesto, že neměli žádné zkušenosti se závodním šachem.

Turnaj probíhal, až na menší nedostatky, bez problémů. Jak z hlediska technického vybavení i ukázněností hráčů.

Vítězem se stal David Kameník se třinácti body, za což obdržel polovinu z vybraného startovného. Druhým byl Kamil Mikyska, který získal čtvrtinu startovného s dvanácti a půl body. Třetí Miroslav Cimprich s dvanácti body si rozdělil poslední čtvrtinu startovného s nejlepší ženou (mládežnicí) Soňou Lexovou. Ta se umístila na 6.místě a zároveň zvítězila v kategorii do 16 let. V kategorii do 14 let jsme bohužel neměli v zastoupení žádného šachistu. V dalších kategoriích do 12 let zvítězil Zbyněk Sokol a do 10 let Michal Knízner.

Pokud se nám podaří zorganizovat i další ročník turnaje tak doufám, že se opět sejdeme minimálně v takovém počtu.

Děkujeme všem za účast a podporu.

Výsledky turnaje jsou dostupné na chess-results.com

Zveme všechny na Nekořský turnaj v šachu.

Přihlášení hráči do turnaje.

Uspořádáme turnaj? Je to mimo sezónu, tak by šachisté mohli být za nějaké procvičení rádi.

Nápady
- šachy se většinou hrají v zimě a tudíž uvnitř budov. Co to tedy uspořádat pod širým nebem
-Jak nalákat ženy? Co kdybychom udělali kategorie maminky, babičky (nebo družstva- rodina- matka, otec, dítě)