Samé šachy. Někdy se zadaří, někdy ne.

30.11.2022

Po šachovém víkendu, šachový týden.

Turnaj v Rychnově nad Kněžnou sobota 26.11.2022

Na poslední chvíli jsme se rozhodli jet na turnaj do Rychnova nad Kněžnou. Asi i proto nás bylo o trochu méně než obvykle. V Pandě Rychnov trénují nejlepší mladé talenty v okolí. Byl jsem tedy zvědav jak si zde budou vést naši hráči.

V kategorii 2008 a mladší se umístil na 10. místě Michal Knizner, v kategorii 2010 a mladší na 14. místě Tomáš Knizner a v kategorii 2014 a mladší získal bronzovou medaili Ondřej Šípek, na 10. místě Aleš Hájek a 12. Adamec Petr.

Myslím že se naši hráči umístili velmi dobře. Všichni kromě Ondry byli přibližně v polovině startovní listiny! Což je výborné.

Nyní mohu porovnat kvalifikační turnaje v Pardubickém a Královéhradeckém kraji. Pardubické kvalifikační turnaje bývají oproti turnaji v Rychnově trochu více vážné, přísné. Turnaj probíhal v takové rodinné atmosféře. Nevín co je lepší jestli Pardubický přísnější přístup nebo Královéhradecká škola hrou? Obojí má něco do sebe.

Nicméně Děkujeme duši Pandy p. Jiřímu Danielovy

Soutěž dospělých KSV neděle 27.11.2022

Zde se nám bohužel nedařilo, oba týmy Nekoře prohráli. Za tým ŠNek jsme vydřeli tři remízy: já, Filip Bruna a mládežník Radim Novotný. Za Sokol Nekoř remízovali Mirek Vohník a Petr Langr a jedinou výhru vybojoval Broněk Špinler.

Trénink neděle 27.11.2022

Na tréninku jsme si zahráli zápasy na oddílový přebor a potrénovali jsme na přebor škol. Byl jsem upozorněn na blížící se termín Vánočního turnaje. Zde je tedy pozvánka.

Okresní kolo přeboru škol 6-9. třída úterý 29.11.2022

Z oddílu TJ Sokol Nekoř byla poskládána dvě družstva Letohradské soukromé gymnázium a ZŠ Letohrad, U dvora.

Letohradské gymnázium letos opět sázelo na strategické sestavení soupisky, které jim v loňském preboru docela fungovalo. Letos jim to ale vůbec nevyšlo! Nezkušenos na 4. šachovnici byla bohužel znát. Skončili na 6. místě. Hlavně zásluhou Michala Kniznera a Ondry Kubíčka na 2. a 3. šachovnici.

ZŠ Letohrad, U dvora skončila na 8. místě. Škoda, že jim na poslední chvíli vypadl Zbyněk Sokol. Opět skvělý Radim Novotný s pěti a půl body na 2. šachovnici! A také Martin Bednařík se třemi body na 1. šachovnici.

Okresní kolo přeboru škol 1-5. třída středa 30.11.2022

Mateřská škola a základní škola Josefa Luxe Nekoř letos poprvé sestavila dvě družstva! První družstvo jsem obsadil zkušenými hráči (Tomáš Knizner, Ondřej Šípek, Jakub Faltus a Petr Adamec) o nichž jsem se domníval, že by se mohli umístit na předních příčkách, což se jim také podařilo. Okresní kolo přeboru škol dokonce celé vyhráli a naše škola tak postupuje do krajského kola, které by se mělo konat 22.3.2022 v Multifunkčním centru Fabrika ve Svitavách.

Hráči z druhého družstva (Dominik Doleček, Tomáš Motl, Samuel Moravec, Anna Dvořáková) zde měli za úkol havně sbírat zkušenosti do dalších ročníků. Původně jsem však chtěl sestavit dvě rovnocenná družstva, ve kterých by měli všichni sobě rovné soupeře. Děkuji tedy hlavně Dominiku Dolečkovi a Tomáši Motlovi za boj na prvních šachovnicích v "B" týmu, kteří na rozdělení nejvíce doplatili. I oni mohli být na posledních šachovnicích "A" týmu!

Mistrovství čech do 8 let

Nakonec bych ještě zmínil účast Ondry Šípka na mistrovství čech do 8 let v Teplicích 19-20.11.2022. Ondra zde získal 15. místo!