Ze ŠNeka 2022

27.07.2022

Oproti loňskému roku se letošního ročníku zúčastnilo nepatrně méně šachistů. To bylo dáno hlavně tím, že jsme turnaj nezveřejňovali na šachových webech. Rozhodně to ale nemělo vliv na kvalitu hráčů. Opět si zde každý našel rovnocenné soupeře. A to jak v hlavním, tak i v dětském turnaji.

První dvě místa obsadili favorité Vlčnováci Kapusta Petr a Buráň Jaroslav. Ale největším překvapením turnaje bylo třetí místo domácího Davida Beneše. Pěkného výsledku dosáhli i sedmý Petr Langr a čtrnáctý Filip Brůna. 20. byl nekořský nováček Radim Černohous. Další nekořáci byli 23. Broňa Špinler, 26. Ladislav Marek, 28. Vladimír Šípek a 31. Václav Šuman.

Dětský turnaj vyhrál domácí Michal Knizner a druhý byl Ondra Kubíček.

Pouze v kategorii do deseti let nemáme zastoupení na medailových příčkách.

Pořadí dětského turnaje podle kategorií do 10 let, do 12 let, do 14 let a do 8 let.

Celkové pořadí dětského turnaje.

Letošní vítěz získal 1000 korun. Ostatní hráči si rozdělili dalších 1400 korun a ceny od sponzorů: Klas Nekoř, OEZ s.r.o., TJ Sokol Nekoř, a obce Nekoř. Největší úspěch nejen u malých šachistů však sklidily malé upomínkové trofeje šneků, původně určené pouze pro dětský turnaj. Ty nakonec díky menší účasti vyšly i na všechny šachisty z hlavního turnaje.

Jak již bylo uvedeno v propozicích, konal se letošní ročník venku pod stanem! Počasí nám přálo, vydrželo až do úplného uklizení. Odpoledne přišel takový slejvák, že pršelo i uprostřed stanu a přikurtovaný stan se posunul. Nedovedu si ani představit, jak by to vypadalo, kdyby ta slota přišla v průběhu turnaje. Rozhodně by na to nikdo nezapomněl. :) Doufám, že i bez tohoto zážitku budou na turnaj všichni dobře vzpomínat.

Děkuji všem účastníkům za bezproblémový průběh turnaje a doufám, že se sejdeme i příští rok.